Artykuły spożywcze i napoje
Artykuły spożywcze i napoje

W zastosowaniach związanych z artykułami spożywczymi i napojami chłodzenie ma istotne znaczenie, gdy chodzi o przewidywalność procesu i jakość produktów. Odzysk ciepła oraz ogrzewanie przemysłowe stanowią obecnie istotny składnik oszczędności.

Mięso i drób:
Produkcja mięsa i drobiu ciągle zwiększa się na całym świecie w odpowiedzi na zapotrzebowanie. Nowe technologie umożliwiły wykorzystanie mięsa na więcej sposobów i dostarczanie produktów mięsnych na całym świecie. Chłodzenie i kontrola temperatury to kluczowe aspekty całego procesu – inne wymagania to surowe przestrzeganie higieny oraz ścisłe przestrzeganie przepisów i norm w danym kraju. Vilter to czołowy dostawca sprzętu chłodniczego, który zapewnia zakładom mięsnym niezawodną wydajność przy przetwarzaniu, przechowywaniu i transporcie produktów mięsnych wysokiej jakości.

Nabiał:
Branża nabiału jest bardzo złożona i zróżnicowana – wymaga ona stosowania podzespołów kontroli chłodzenia i temperatury, które będą niezawodne w całym zakresie warunków. Chłodzenie jest konieczne na etapie produkcji i przechowywania wielu różnych produktów z mleka, sera, jogurtu i masła. Chłodzenie stanowi również istotną kwestię przy opracowaniu nowych produktów. Poza tym właściwe chłodzenie jest niezbędne, aby spełnić normy higieniczne i prawne, dostarczyć atrakcyjny produkt do konsumentów oraz osiągnąć wymagany poziom zużycia energii przez dział chłodniczy.

Owoce morza:
Własnoręcznie złapana ryba szybko by się popsuła, gdyby nie została schłodzona, na przykład w systemie wykorzystującym sprężarkę firmy Vilter. Największe porty rybackie na świecie polegają na niezawodnym chłodzeniu przy rozwożeniu produktów po całym świecie.

Napoje:
Branża produkcji napojów jest definitywnie związana z chłodnictwem. Proces chłodzenia ma kluczowe znaczenie dla właściwej fermentacji i słodowania, utrzymania właściwych parametrów produktu oraz dostarczania różnych napojów do klienta. Vilter od dawna oferuje systemy chłodnicze dla tej branży; dzięki nim można tworzyć przewidywalne i efektywne procedury wytwarzania napojów.

 
Solutions-Meat-poultry.jpg
Solutions-Seafood.jpg
Solutions-Food-Beverage.jpg
 
 
 
 
Share