Zatłaczanie i odzyskiwanie CO2
Zatłaczanie i odzyskiwanie CO2

Intensyfikacja wydobycia ropy naftowej (EOR) polega na zatłaczaniu dwutlenku węgla (CO2) do przestrzeni porowej skały w celu wyparcia ropy naftowej.  Dzięki metodzie EOR zwiększa się wydobycie ropy naftowej ze złoża, a znaczne ilości zatłoczonego CO2 można odzyskać z odwiertów produkcyjnych i wykorzystać w ponownym zatłaczaniu.

Emerson projektuje i wytwarza zespoły przemysłowych sprężarek śrubowych o zwartej konstrukcji, stosowane w operacjach zatłaczania i odzysku przy intensyfikacji wydobycia.  Jesteśmy w stanie sprostać wyjątkowo napiętym harmonogramom projektowym realizując dostawy sprzętu w terminie i w ramach budżetu.  Oferujemy systemy chłodnicze w zwartej zabudowie, które spełniają każde potrzeby. Te kompletne, fabrycznie zaprojektowane i zmontowane systemy spełniają szczególne wymagania użytkowników i pozwalają rozwiązać unikalne problemy związane ze sprężaniem.

 

   
 Sprężarki Vilter VSG  Systemy chłodnicze do odzysku skroplonego gazu ziemnego (NGL)
Sprężarki Vilter VSG (tekst dostępny tylko w wersji angielskiej) Systemy chłodnicze do odzysku skroplonego gazu ziemnego (NGL) (tekst dostępny tylko w wersji angielskiej)

CO2 Recovery
 
 
 
 
Share