Klimatyzacja w pociągach
Klimatyzacja w pociągach

Klimatyzacja zapewniająca komfort pasażerów to konieczność we współczesnych pojazdach transportu publicznego. Jednak rozszerzanie przestrzeni pasażerskiej i „odchudzanie” superszybkich pociągów znacząco zwiększają ograniczenia dotyczące wysokości urządzeń. Niska konstrukcja oraz możliwość regulacji wydajności sprężarek z linii ZRH idealnie odpowiadają tym potrzebom rynku, przez co stały się one standardem w górnych klimatyzatorach wagonowych. Jednak jeśli konstrukcja jednostki zapewnia więcej miejsca, można również zastosować pionowe sprężarki spiralne lub półhermetyczne sprężarki tłokowe.

Gdy Chiny zdecydowały się na rozbudowę kolei szybkiej i superszybkiej, władze kolei i producenci klimatyzacji wagonowej postawili na sprężarki Copeland Scroll™ firmy Emerson Climate Technologies. Firma Emerson jest dumna, że urządzenia spiralne Copeland® są konsekwentnie wybierane do systemów ze względu na ich sprawdzoną niezawodność i standardy wydajności.

Wiele z lekkich pociągów, tramwajów i wagonów metra w Europie jest chłodzonych poziomym sprężarkami spiralnymi Copeland, również w metrze londyńskim i metrze paryskim.

Firma Emerson oferuje ponadto rozkładane termostatyczne zawory rozprężne z wymiennymi elementami, które ułatwiają prowadzenie prac serwisowych w środkach transportu (seria T oraz TX). Filtr osuszacz ADK umożliwia długotrwałą ochronę przed wilgocią i zanieczyszczeniami.

 
 
 
Share