Centra handlowe
Centra handlowe

Biorąc pod uwagę wyzwania związane z ograniczaniem kosztów działalności i zapewnieniem elastyczności przez centra handlowe, uzyskanie jak największej efektywności energetycznej elastycznych i niezawodnych systemów grzewczych i chłodniczych to poważne wyzwanie dla wykonawców, projektantów i producentów systemów HVAC.

Nowoczesne rozwiązanie zapewniające efektywność energetyczną, wysoki komfort i elastyczność stosowania w dużych obiektach handlowych to pompa ciepła z pętlą wodną. Energia do chłodzenia lub ogrzewania lokalnego obszaru jest wytwarzana lokalnie przy użyciu prostego i wydajnego systemu powietrze/woda lub woda/woda. Główna pętla wodna służy albo jako źródło ciepła albo jako odbiornik ciepła w strefach lokalnych i jest utrzymywana w temperaturze neutralnej przez kilka dedykowanych, wysokowydajnych chłodziarek / pomp ciepła.

Sercem nowoczesnych systemów pomp ciepła z pętlą wodną są sprężarki spiralne Copeland™ w układach podwójnych i potrójnych o wysokiej sprawności sezonowej. Wszystkie układy mają certyfikat marki Copeland świadczący o maksymalnej niezawodności i możliwości szybkiego wprowadzenia do obrotu.

 
 
 
 
Share