Multipleksy kinowe
Multipleksy kinowe

Multipleksy kinowe, czy też bardziej ogólnie budynki o dużej przepustowości, np. teatry lub sale widowiskowe, zawsze stanowią wyzwanie, gdy w grę wchodzi zapewnienie komfortu.

Obciążenie ściśle zależy od liczby odwiedzających, więc wymagana wydajność zmienia się w dość szerokim zakresie, również ze względu na zmienne warunki eksploatacji. Nadmiar zimnego lub gorącego powietrza powoduje dyskomfort osób znajdujących się w kinie, teatrze lub sali widowiskowej.

Typowym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest stosowanie systemów na dachach – zapewniają one dobrą jakość powietrza dzięki mieszaniu świeżego powietrza z powietrzem z recyrkulacji. Z drugiej strony ograniczają one komfort ze względu na duże wahania temperatury doprowadzonego powietrza. Regulacja wydajności stanowi więc podstawową funkcję, która zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności oraz oszczędność energii.

Emerson Climate Technologies oferuje szeroką gamę sprężarek Copeland Scroll Digital™, umożliwiając regulację wydajności w szerszym zakresie oraz zapewniając optymalny komfort i maksymalną oszczędność energii we wszystkich warunkach eksploatacji.

Dzięki sprężarkom Copeland Scroll™ można również zmniejszyć do minimum poziom dźwięku i drgań. Możliwość ograniczenia poziomu hałasu emitowanego na zewnątrz jest szczególnie istotna w obszarach miejskich.

 
 
 
 
Share