Seria TX7 termostatycznych zaworów rozprężnych do klimatyzacji komercyjnej, pomp ciepła, klimatyzacji precyzyjnej i procesowych systemów chłodzenia
 
Seria TX7 termostatycznych zaworów rozprężnych do klimatyzacji komercyjnej, pomp ciepła, klimatyzacji precyzyjnej i procesowych systemów chłodzenia

AACHEN (NIEMCY), 24 marca 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) przedstawia nową serię zaworów rozprężnych Thermo – TX7 do klimatyzacji komercyjnej, pomp ciepła, klimatyzacji precyzyjnej i procesowych systemów chłodzenia, która ma spełniać współczesne oczekiwania stawiane systemom o wysokiej efektywności.

Termostatyczne zawory rozprężne z serii TX7 są hermetyczne ze stałą dyszą idealne do zastosowań wymagających hermetyczności i niewielkich rozmiarów.  Zawory zapewniają stabilną i precyzyjną kontrolę w szerokim zakresie obciążeń cieplnych i temperatur parowania. Spawany laserowo element termostatyczny ze stali nierdzewnej ze specjalną membraną zapewnia długi przewidywany czas eksploatacji, a średnica 65 mm pozwala na doskonałe działanie przy częściowym obciążeniu w warunkach stabilnego przegrzania.
 
Zawory TX7 to idealne rozwiązanie do odwracalnych chillerów. Zrównoważone siły na trzepieniu zaworu w obu kierunków przepływu zapobiegają zmianom przegrzania spowodowanym wahaniami ciśnienia skraplania. W pompach ciepła powietrze-woda w rewersyjnym trybie pracy zmienna regulacja przegrzania zapewnia wysoką efektywność parownika podczas pracy w niskiej temperaturze otoczenia.
 
Na targach Mostra Convegno 2016 w Mediolanie firma Emerson Climate Technologies prezentuje swoją nową linię zaworów rozprężnych TX7, dostępnych w siedmiu rozmiarach do 180 kW (R410A) przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 46 barów. Typoszereg TX7 jest przeznaczony do czynników R410A, R32, R134a, R407C, R450A oraz R513A.
 
Zawór rozprężny Thermo™ TX7
Zawór rozprężny Thermo™ TX7
 
 
 
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
Pobierz zdjecie​ powiazane z niniejsza informacja prasowa.
 
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.
 
 
Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share