Oferty rozwiązań do zastosowań z R744 (CO2)
 
Oferty rozwiązań do zastosowań z R744 (CO2)
AACHEN (NIEMCY), 15 października 2014 r. – Firma Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), prezentuje na targach Chillventa w Norymberdze nowe rozwiązania do zastosowań z R744 (CO2).
 
Zwiększona troska o to, jaki wpływ na środowisko mogłyby mieć bezpośrednie emisje z systemów chłodniczych wykorzystujących czynniki HFC do atmosfery, przyczyniła się do ponownego zwiększenia popularności R744 jako czynnika chłodniczego, w niektórych sektorach europejskiego rynku. Emerson Climate Technologies nieustannie inwestuje, by zaspokoić zwiększające się zapotrzebowanie na naturalne czynniki w branży chłodniczej, oferując kompleksowe rozwiązania do przyjaznych środowisku aplikacji chłodniczych wykorzystujących R744. Oferta grupy Emerson dotycząca CO2 obejmuje półhermetyczne sprężarki tłokowe oraz sprężarki spiralne, wbudowane moduły elektroniczne sprężarek, regulację wydajności typu digital oraz systemy kontroli przepływu i sterowniki elektroniczne. Emerson, poprzez kompleksowość tego rozwiązania, zapewnia podnosienie efektywności działania, bezpieczeństwo i wydłużenie bezawaryjnego okresu eksploatacji systemów booster i kaskadowych z R744.
 
Gama sprężarek Copeland Scroll™ do zastosowań podkrytycznych i sprężarek półhermetycznych Copeland™ Stream do zastosowań podkrytycznych i transkrytycznych została opracowana specjalnie, by wykorzystać charakterystykę systemów chłodniczych R744.
 
Sprężarki Copeland Stream do CO2 cechuje ciśnienie nominalne wynoszące 90 bar na ssaniu i 135 bar na tłoczeniu. Rozszerzony typoszereg Stream 4MTL, z sześcioma modelami średniotemperaturowymi, zapewnia wydajności chłodnicze od 9 kW do 37 kW* w zastosowaniach transkrytycznych z R744. Platforma Stream 4MSL obejmuje 6 modeli o wydajnościach chłodniczych w zakresie od 8 do 32 kW** do zastosowań niskotemperaturowych w systemach podkrytycznych z R744. Sprężarki Stream 4MSL pozwalają na duże ciśnienia postojowe, zapewniając pełną odporność systemu w przypadku przerwy w działaniu.
 
Sprężarki Copeland Scroll ZO zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem wymagań związanych z wysokim ciśnieniem i utrudnionym smarowaniem, które występują w zastosowaniach wykorzystujących podkrytyczne systemy z R744. Typoszereg obejmuje sześć modeli standardowych ZO21K5E do ZO104KCE oraz dwa modele Copeland Scroll Digital™ ZOD34 i ZOD104KCE, w zakresie wydajności chłodniczych od 5 do 23 kW dla znamionowych warunkach pracy systemów kaskadowych**. Sprężarki ZO cechują ciśnienia postojowe o wartości 30 barów po stronie ssania i 52 barów po stronie tłoczenia.
  
Poza sprężarkami do CO2 Emerson Climate Technologies oferuje szeroką gamę zaworów i sterowników marki Emerson i Alco Controls™ do sterowania zbiornikami i parownikami w zastosowaniach podkrytycznych i transkrytycznych. Oferta obejmuje serię elektrycznych zaworów regulacyjnych o wysokiej charakterystyce liniowości przepływu EX, przeznaczonych do maksymalnego ciśnienia roboczego równego 60 barów w zastosowaniach podkrytycznych oraz serię zaworów CX przeznaczonych do maksymalnego ciśnienia roboczego równego 120 barów w przypadku zastosowań transkrytycznych. Wysokociśnieniowy regulator poziomu oleju w sprężarce TraxOil® OM5 zmniejsza złożoność konstrukcji systemu kontroli oleju.
 
Elektroniczne sterowniki CO2 marki Dixell™ należącej do Emerson Climate Technologies uzupełniają układy zarządzania sprężarkami i szafy sterowniczej systemów chłodniczych z R744. Programowalny sterownik iProRACK w połączeniu z XEV20D marki Dixell zarządza zespołem sprężarek i kontroluje punkt roboczy systemu poprzez zarządzanie ciśnieniem chłodnicy gazu, aby uzyskać optymalny poziom wydajności. Sterowniki z serii XM600 kontrolują lady chłodnicze, w pełni zarządzając impulsowymi lub krokowymi elektronicznymi zaworami rozprężnymi.
 
Dzięki tak wszechstronnym rozwiązaniom z CO2 oferowanym klientom przez firmę Emerson Climate Technologies, zwłaszcza w sektorze detalicznego handlu żywnością, może ona spełnić wymagania wszystkich powszechnych zastosowań R744 – w kwestii efektywności i dbałości o środowisko.
 
* Parowanie -10°C, wyjście chłodnicy gazu: 35°C/90 bar, przegrzanie 10 K, dochłodzenie 0 K
**LT EN12900: -35°C/-5°C 10 K przegrzania
 
Czynnik chłodniczy CO2 (R744) zastosowany w systemie chłodniczym w branży spożywczej
 Czynnik chłodniczy CO2 (R744) zastosowany w systemie chłodniczym w branży spożywczej
 
Pobierz wersję PDF tego artykułu.
Pobierz zdjęcia powiazane z niniejsza informacja prasowa.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2013 wyniosła 24,7 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu
 
 
 
 
Share