Nowe rozwiązanie na bazie sprężarki R410A o zmiennej prędkości obrotowej do rewersyjnych urządzeń chłodniczych i grzewczych
 
Nowe rozwiązanie na bazie sprężarki R410A o zmiennej prędkości obrotowej do rewersyjnych urządzeń chłodniczych i grzewczych
 
AACHEN (NIEMCY), 24 marca 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) ogłosiła w czasie targów Mostra Convegno w Mediolanie wprowadzenie do sprzedaży nowych rozwiązań o zmiennej prędkości obrotowej do urządzeń grzewczych i chłodniczych w oparciu o kompletny typoszereg sprężarek Copeland Scroll™, napędów i układów sterujących.
 
Ograniczenie wpływu na środowisko, redukcję śladu węglowego i zużycia energii oraz wdrożenie i dalsze rozwijanie dyrektywy ws. ekoprojektowania to oczekiwania, które wymuszają opracowywanie wydajnych energetycznie i niezawodnych rozwiązań dla segmentu grzewczego i chłodniczego.
 
Sprężarki R410A o zmiennej prędkości obrotowej z wysokoefektywnym silnikiem z magnesami stałymi w połączeniu ze zoptymalizowanymi falownikami to kompletne rozwiązanie dostosowane do potrzeb w zakresie wydajności zgodnie z dyrektywą ekoprojektu. Oprócz falowników rozwiązanie Emerson obejmuje zawory rozprężne EXV oraz czujniki, co przekłada się na zdolność do inteligentnego i zoptymalizowanego zarządzania obiegiem czynnika chłodniczego. Pozwala to producentom systemów skrócić czas projektowania, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i niezawodność. Dodatkową korzyścią jest skrócenie czasu wprowadzania urządzenia na rynek oraz czasu zwrotu z inwestycji.
 
Nowe rozwiązanie oferuje wydajność grzewczą na poziomie od 3 do 20 kW z rozszerzonym zakresem charakterystyk pracy w przypadku modeli bez wtrysku pary oraz szerszy zakres regulacji prędkości obrotowej w przedziale od 15 do 120 Hz. Gwarancją wysokiej efektywności sezonowej jest ograniczenie przegrzania, a regulacja objętości wolumetrycznej w połączeniu z zaworem o wysokiej wydajności, który zapewnia wzrost wydajności chłodniczej i grzewczej.
 
Rozpoczęcie produkcji sprężarek XHV o zmiennej prędkości obrotowej – zoptymalizowanych pod kątem klimatu umiarkowanego i ciepłego – planowane jest na maj 2016 r. Już teraz dostępne są modele do testów.
 
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.
 
Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share