Nowa seria elektronicznych systemów kontroli poziomu oleju do zastosowań transkrytycznych z CO2
 
Nowa seria elektronicznych systemów kontroli poziomu oleju do zastosowań transkrytycznych z CO2
 
AACHEN (NIEMCY), 15 października 2014 r. – Firma Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) wprowadza nową serię elektronicznych systemów kontroli poziomu oleju – OM5.
 
Wraz z wprowadzeniem nowego systemu kontroli poziomu oleju OM5 TraxOil® do zastosowań transkrytycznych z CO2, Emerson Climate Technologies zapewnia rozwiązanie jednego z głównych problemów związanych z systemami chłodniczymi z CO2, tzn. smarowania sprężarki. Maksymalne ciśnienie robocze modeli serii OM5 wynosi 130 barów. Autonomiczna jednostka z wbudowanym modułem elektronicznym i zintegrowanym zaworem elektromagnetycznym kontroluje poziom oleju w karterze sprężarki w systemach z CO2. OM5 może obsługiwać wtrysk oleju przy skrajnych różnicach ciśnień wynoszących do 100 barów, co pozwala na projektowanie systemów booster z pojedynczym separatorem. Chronione patentem rozwiązanie z czujnikami Halla, zapewniające trzystrefowy monitoring, dowiodło swojej niezawodności w porównaniu z czujnikami optycznymi. Regulator OM5 można stosować tylko z nowymi wersjami cewek ASC3 o dużej mocy.
 
Pełna oferta produktów do kontroli poziomu oleju Emerson Climate Technologies obejmuje istniejące systemy kontroli poziomu oleju OM4 (60 barów), systemy kontroli poziomu oleju OW4 (60 barów) i OW5 (100 barów).
Elektroniczny system zarządzania poziomem oleju OM5
Elektroniczny system zarządzania poziomem oleju OM5

Pobierz wersje PDF tego artykulu.
Pobierz zdjecie powiazane z niniejsza informacja prasowa.

Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2013 wyniosła 24,7 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com

Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu
 
 
 
 
 
Share