Nowa seria sprężarek Copeland Scroll™ Summit do zastosowań niskotemperaturowych
 
Nowa seria sprężarek Copeland Scroll™ Summit do zastosowań niskotemperaturowych


AACHEN, NIEMCY, 18 marca 2014 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), wprowadza serię typoszereg sprężarek Summit do zastosowań niskotemperaturowych. Seria obejmuje nowe sprężarki spiralne, które są efektywne, niewielkie i ciche.
 
W branży chłodnictwa komercyjnego rozwiązania wykorzystujące sprężarki spiralne dorównały rozwiązaniom ze sprężarkami tłokowym w wielu zastosowaniach i w wielu aspektach. W rzeczywistości technologia Ssprężareki spiralneych zapewniają nawet przewagę, która została uznana przez rynek. Jako producent obu rozwiązań Emerson Climate Technologies oferuje pełną gamę produktów, z których można wybrać optymalną opcję. Cykle rozwojowe wszystkich rodzin produktów podążają za zmieniającymi się wymaganiami rynku, aby poziom efektywności urządzeń chłodniczych ciągle się podnosił. Wszystko powyższe stało się impulsem do wprowadzenia nowej serii sprężarek spiralnych niskotemperaturowych Scroll Summit Rozważa się to obecnie w przypadku żywności mrożonej.do mrożonych produktów żywnościowych .
 
Na targach Mostra Convegno 2014 w Mediolanie, Emerson Climate Technologies prezentuje nową serię Summit do zastosowań niskotemperaturowych z wykorzystaniem R407A, R407F i R404A jako czynnika chłodniczego. Modele ZF25K5E, ZF34K5E, ZF41K5E i ZF49K5E obejmują rozszerzony zakres wydajności chłodniczej od 5 do 10 kW dla modeli z wtryskiem cieczy oraz 8  do 14kW dla modeli z wtryskiem pary. Dzięki gruntownej zmianie konstrukcji seria Summit zapewnia efektywność o 10% wyższą niż poprzednie serieod poprzedniego typoszeregu. Technologia wtrysku pary (EVI), opracowana przez Emerson Climate Technologies, Urządzenia jest możliwa do stosowania w sprężarkach Summit są również zgodne z wtryskiem pary – rozwiązaniem opracowanym przez Emerson Climate Technologies i– które pozwala na zwiększenie efektywności systemu o 25%, a wydajności chłodniczej o 40%. Ta nowatorska funkcja rozszerza również zakres zastosowań.

Poziom hałasu serii Summit został również znacznie zmniejszony zredukowany w porównaniu z poprzednimi modelami. W przypadku zastosowańaplikacjach, w których poziom hałasu ma szczególne znaczenie, gdzie hałas jest istotny, sprężarki urządzenia Summit można wyposażyć można wyposażyć w dodatkową osłonę akustyczną, która zmniejsza redukującąpoziom hałasu emisję o dalsze 10 dBA. Opcja ta zapewnia szczególnie cichą pracę w środowisku wykluczającym hałas. W porównaniu z poprzednimi modelami urządzenia Summit mają znacznie mniejsze rozmiary i masę. To kolejna praktyczna zaleta z punktu widzenia produkcji i montażu.

Sprezarka Copeland Summit Scroll do aplikacji niskotemperaturowych

 
Sprezarka Copeland Summit Scroll do aplikacji niskotemperaturowych

Pobierz wersję PDF tego artykułu.
 
Na temat Emerson
Emerson (NYSE: EMR), z siedziba w St. Louis, jest globalnym liderem dostarczajacym technologie i inżynierię łacznie dając innowacyjne rozwiazania dla klientów poprzez grupy businessowe network power, process management, industrial automation, climate technologies i appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2013 wyniosła 24,7 miliarda US$. Więcej informacji na stronie www.Emerson.com
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowan domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łaczy najlepsza w klasie technologie ze sprawdzona inynierie, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczac oczekiwanych zintegrowanych rozwiazan kontroli klimatu klientom na całym swiecie. Innowacyjne rozwiazania Emerson Climate Technologies, obejmujace takie wiodace w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniaja komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie  www.emersonclimate.eu

Contact:
Petra Schreiber
Communication Manager
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstraße. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
 
Share