Emerson Climate Technologies przedstawia pełną gamę komponentów automatyki chłodniczej do mieszanin i jednorodnych czynników chłodniczych HFO
 
Emerson Climate Technologies przedstawia pełną gamę komponentów automatyki chłodniczej
 
AACHEN (NIEMCY), 24 marca 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), przedstawi swoją nową gamę komponentów automatyki chłodniczej do mieszanin i jednorodnych czynników chłodniczych HFO na targach Mostra Convegno w Mediolanie (Włochy).
 
W świetle przepisów dotyczących gazów fluorowanych, mieszaniny i jednorodne czynniki z grupy HFO to alternatywa dla czynników HFC, ze względu na niższy współczynnik GWP. Aby nadążać za trendami w dziedzinie czynników chłodniczych, firma Emerson Climate Technologies stale inwestuje w rozwój nowych produktów i rozszerza swoją ofertę, by sprostać wymaganiom branży.
 
Na targach Mostra Convegno firma Emerson Climate Technologies prezentuje pełną gamę komponentów automatyki przeznaczonych do mieszanin HFO, w szczególności R448A, R449A, R450A oraz R513A, jak również do czynnika jednorodnego HFO – R1234ze. Najważniejsze produkty to elektroniczne zawory rozprężne serii EX i FX wraz ze sterownikami i regulatorami, jak również modułowe mechaniczne zawory rozprężne o wydajności od 0,5 kW do 300 kW (R448A).
 
Dobrze znane systemy kontroli poziomu oleju i cieczy oraz systemy monitorujące OM, OW i LW również zakwalifikowano do stosowania z tymi czynnikami. Inne prezentowane elementy sterujące to zawory elektromagnetyczne, przetworniki ciśnienia, wyłączniki ciśnieniowe, regulatory prędkości obrotowej wentylatorów, filtry osuszacze, wskaźniki wilgotności oraz separatory oleju. Nowe mieszaniny HFO / jednorodne czynniki HFO dodano również do programu doboru wszystkich komponentów automatyki „Controls Navigator”, które można pobrać na stronie www.emersonclimate.eu. Poza tym opracowano specjalną broszurę dotyczącą tych czynników, którą można otrzymać w biurze handlowym Emerson Climate Technologies.
 
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.

Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.
 

Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570

 
 
 
 
Share