Sprężarki Copeland Scroll™ do systemów kaskadowych z CO2
 
Sprężarki Copeland Scroll™ do systemów kaskadowych z CO2
AACHEN (NIEMCY), 15 października 2014 r. – Firma Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) na targach Chillventa w Norymberdze prezentuje swoją linię sprężarek Copeland Scroll ZO, z nowymi wartościami nominalnych ciśnień postojowych – 30 barów po stronie ssania i 52 bary po stronie tłoczenia do zastosowań podkrytycznych z R744 (CO2).
 
Wraz z niedawnym wprowadzeniem typoszeregu sprężarek Digital Scroll ZBD do R134a, firma Emerson może zaoferować zaawansowane technologicznie sprężarki spiralne do systemów kaskadowych w połączeniu ze sprężarkami Copeland Scroll ZO do zastosowań podkrytycznych z CO2 :
  • W przypadku zastosowań średniotemperaturowych Emerson oferuje sprężarki spiralne do agregatów w supermarketach o wydajności chłodniczej do 90 kW. Typoszereg Copeland Scroll ZB i ZBD zawiera 19 modeli o wydajności chłodniczej od 2 kW do 15 kW z czynnikiem R134a, włączając w to modele Digital Scroll, które zapewniają regulację wydajności w zakresie od 10 do 100%.
  •  
  • W przypadku zastosowań niskotemperaturowych Emerson oferuje rozwiązania ze sprężarkami spiralnymi do agregatów w supermarketach o wydajności chłodniczej do 60 kW. Linia sprężarek Copeland Scroll ZO i ZOD zawiera osiem modeli o wydajności chłodniczej od 4 kW do 23 kW z R744, również z modulacją Digital. Platforma sprężarek Copeland Scroll została zaprojektowana tak, aby zapewnić najlepszą wydajność po niskotemperaturowej stronie systemu booster z CO2 i systemów kaskadowych z R134a/R744 stosowanych w chłodnictwie w handlu detalicznym.
Wykorzystanie sprężarek spiralnych i modulacji wydajności Digital w systemach kaskadowych pomaga naszym klientom i użytkownikom ograniczyć dodatkowe nakłady inwestycyjne. Koszty te związane są z konstrukcją systemów kaskadowych ze R134a i R744 w porównaniu ze standardowymi czynnikami HFC, takimi jak R404A.
 
Systemy kaskadowe wykorzystujące R134a oraz R744 stwarzają okazję do redukcji emisji gazów cieplarnianych wyrażonego wskaźnikiem emisji 2 oraz do zwiększenia efektywności energetycznej urządzeń. Stanowią one również istotną alternatywę dla systemów wykorzystujących powszechnie stosowane czynniki chłodnicze, zwłaszcza w świetle planowanych przepisów dotyczących gazów fluorowanych (R404A GWP=3,922; R134a GWP=1,430; R744 GWP=1).
 
 Sprężarka Copeland Scroll™ ZB do zastosowań średniotemperaturowych i Copeland Scroll ZO do zastosowań z R744
 
Sprężarka Copeland Scroll™ ZB do zastosowań średniotemperaturowych i
Copeland Scroll ZO do zastosowań z R744
 
Pobierz wersje PDF tego artykulu.
Pobierz zdjecie powiazane z niniejsza informacja prasowa.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2013 wyniosła 24,7 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com

Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu
 
 
 
 
Share