Nowe sprężarki spiralne o zmiennej prędkości obrotowej do komercyjnych aplikacji chłodniczych i grzewczych zostaną wprowadzone na rynek podczas targów Mostra Convegno
 
Nowe sprężarki spiralne o zmiennej prędkości obrotowej do komercyjnych aplikacji chłodniczych i grzewczych zostaną wprowadzone na rynek podczas targów Mostra Convegno
 
AKWIZGRAN (NIEMCY), 24 marca 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), zaprezentuje na targach Mostra Convegno pełną ofertę sprężarek Copeland Scroll™ o zmiennej prędkości obrotowej z wyspecjalizowaną technologią napędową, stanowiących podstawę efektywnych, w pełni zintegrowanych rozwiązań firmy Emerson przeznaczonych do komercyjnych aplikacji komfortu cipelnego.
 
Zastosowania chłodnicze i grzewcze wymagają utrzymywania stałej temperatury, aby zagwarantować najlepszą kontrolę wilgotności powietrza i komfort we wszystkich obiektach komercyjnych. Ponadto precyzyjne chłodzenie czy dokładna kontrola temperatury stały się jeszcze ważniejsze w zastosowaniach takich jak, technologiczne systemy chłodzenia lub komputerowe centra danych. Technologia zmiennej prędkości obrotowej pozwala producentom systemów dostosować wydajność do obciążenia cieplnego dla zapewnienia dokładnej kontroli temperatury i njawyższego komfortu, jak również ograniczyć zużycie energii. Powodem jest szeroki zakres regulacji (7:1) tej technologii oraz możliwość pełnej regulacji wydajności, co pozwala wydajnie reagować na zmiany obciążenia i zmniejszać pobór mocy przy jego redukcji . Spełnienie tych wszystkich wymagań jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności danych.
 
W odpowiedzi na te wyzwania spółka Emerson Climate Technologies położyła większy nacisk i zwiększyła nakłady inwestycyjne na dalszy rozwój technologii związanych ze zmienną prędkością obrotową i inteligentnym zarządzaniem obiegiem czynnika chłodniczego. Nowa generacja sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej wyposażonych w bezszczotkowe silniki z magnesem stałym, zaprojektowanych do wykorzystania w rewersyjnych chillerach, technologicznych systemach chłodzenia, dachowych centralach wentylacyjnych i centrach danych, zostanie wprowadzona na rynek podczas targów Mostra Convegno. Nowa linia sprężarek ZPV o zmiennej prędkości obrotowej obejmuje sześć modeli o wydajności od 2 do 58 kW. Możliwość połączenia w jeden układ obejmujący dwa lub trzy urządzenia ze sprężarkami o stałej prędkości obrotowej zwiększy zakres wydajności z 58 do 125 kW, zapewniając maksymalną elastyczność w projektowaniu systemów i ich optymalizację dzięki wykorzystaniu najwydajniejszej prędkości dostosowanej do zużycia energii.
 
Dzięki połączeniu z wyspecjalizowanymi falownikami Emerson, zgodnymi z normą EN60335, sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej zapewniają szerszy zakres modulowanej prędkości – od 15 do 120 Hz. Ponadto wyposażono je w technologię regulacji objętością wolumetryczną, co umożliwia osiągnięcie większej efektywności przy częściowym obciążeniu. Gwarancją wysokiej efektywności sezonowej jest ograniczenie przegrzania, a także wprowadzenie zaworu o wysokiej wydajności wolumetrycznej, który zapewnia wzrost efektywności chłodniczej i grzewczej. Ofertę rozwiązań wieńczy zintegrowanie zaworów rozprężnych oraz czujników, co przekłada się na zdolność do inteligentnego i zoptymalizowanego zarządzania obiegiem czynnika chłodniczego.
 
Zintegrowane rozwiązanie Emerson nie tylko umożliwia zachowanie zgodności z dyrektywą ekoprojeku, ale również pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na opracowywanie, tym samym skracając czas wprowadzenia produktu na rynek, nie narażając jednocześnie na szwank bezpieczeństwa i niezawodności. Idealne – szczególnie dla producentów technologicznych systemów chłodzenia i systemów do zastosowania w centrach danych.
 
Sprężarka Copeland Scroll™ o zmiennej prędkości obrotowej oparta na technologii napędowej Emerson
 
 
Sprężarka Copeland Scroll™ o zmiennej prędkości obrotowej oparta na technologii napędowej Emerson
 
  
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
Pobierz zdjecie​ powiazane z niniejsza informacja prasowa.
  
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.
 
Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share