Emerson Climate Technologies prezentuje na targach Mostra Convegno nowe sprężarki R290 Copeland Scroll™ o zmiennej prędkości obrotowej do zastosowań grzewczych i chłodniczych
 
Emerson Climate Technologies prezentuje na targach Mostra Convegno nowe sprężarki R290 Copeland Scroll™ o zmiennej prędkości obrotowej do zastosowań grzewczych i chłodniczych
AACHEN (NIEMCY), 24 marca 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) zaprezentuje na targach Mostra Convegno nową, rozszerzoną ofertę sprężarek propanu do urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła.
 
Propan (R290) to palny naturalny czynnik chłodniczy o zerowym współczynniku potencjału niszczenia warstwy ozonowej oraz współczynniku potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) równym trzy. Gaz odznacza się także doskonałymi właściwościami termodynamicznymi. Systemy pracujące w oparciu o R290 cechuje mniejsze napełnienie czynnikiem chłodniczym w porównaniu z systemami bazującymi na fluorowęglowodorach (HFC). W kontekście dyrektywy F – gazowej, R290 stanowi atrakcyjną alternatywę.
 
Firma Emerson rozszerza ofertę sprężarek R290 Copeland Scroll™ o stałej prędkości obrotowej i wprowadza do sprzedaży serię sprężarek R290 Copeland Scroll o zmiennej prędkości obrotowej z falownikami do chillerów i pomp ciepła.
 
Siedem modeli sprężarek Copeland Scroll o stałej prędkości obrotowej oferuje wydajność chłodniczą i grzewczą na poziomie od 4 do 16 kW oraz do 32 kW w konfiguracji tandem. Ze względu na doskonałeh właściwości termodynamiczne czynnika chłodniczego i jego bardzo niskiej temperatury tłoczenia modele ZH*KCU zapewniają wysoki poziom wydajności, efektywności i szeroki zakres charakterystyk pracy w porównaniu z R407C i R410A.
 
Dwa nowo wprowadzone do sprzedaży modele o zmiennej prędkości obrotowej oferują zakres wydajności od 1 do 10 kW, a w połączeniu z falownikami Emerson zapewniają szeroki zakres modulacji w zakresie prędkości od 15 do 120 Hz. Dopełnieniem oferty są dedykowane układy sterujące Emerson R290 współtworzące efektywne rozwiązanie skierowane do klientów pragnących spełnić wymogi dyrektyw dotyczących F-gazów i ekoprojektu. Dodatkowe korzyści obejmują skrócenie czasu opracowywania systemu, zmniejszenie kosztów inwestycji oraz skrócenie czasu wprowadzenia na rynek.
 
Rozpoczęcie produkcji sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej zaplanowano na czerwiec 2016 r., natomiast już teraz dostępne są modele do testów. Gama sprężarek spiralnych o stałej i zmiennej prędkości obrotowej zostanie dodatkowo rozszerzona o inne wydajności wolumetryczne w 2017 r.
Sprężarka Copeland Scroll™ do propanu 

 Sprężarka Copeland Scroll™ do propanu

 
 
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
Pobierz zdjecie​ powiazane z niniejsza informacja prasowa.

 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.

Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share