Nowe modele sprężarek Copeland Scroll Digital™ Przeznaczone do systemów nisko- i średniotemperaturowych
 
Nowe modele sprężarek Copeland Scroll Digital™ Przeznaczone do systemów nisko- i średniotemperaturowych
  • Nowe modele sterowanych cyfrowo sprężarek spiralnych o mocy 10 i 15 KM do średniotemperaturowych systemów chłodzących
  • Nowy model sprężarki spiralnej o mocy 13 KM do niskotemperaturowych systemów chłodzących
  • Idealne do chłodni, agregatów skraplających i agregatów wielosprężarkowych w małych sklepach detalicznych, a także do precyzyjnych systemów chłodniczych

AACHEN (NIEMCY), 8 września 2016 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR) wprowadziła na rynek trzy dodatkowe sterowane cyfrowo sprężarki spiralne serii „Summit” K5E, rozbudowując dotychczasowy typoszereg sterowanych cyfrowo sprężarek spiralnych do mocy 15 KM. Dzięki bezstopniowej regulacji wydajności w zakresie od 10% do 100% typoszereg średniotemperaturowy zapewnia teraz wydajność chłodniczą do 26 kW, zaś typoszereg niskotemperaturowy z technologią wtrysku pary zapewnia wydajność chłodniczą do 12,5 kW.

Sprężarki te są szczególnie przydatne w zastosowaniach z wieloma parownikami bądź w dowolnych zastosowaniach wymagających szerokiego zakresu regulacji wydajności, takich jak chłodnie wielokomorowe w gastronomii, agregaty skraplające i agregaty wielosprężarkowe w małych sklepach detalicznych oraz precyzyjne systemy chłodnicze czy systemy w przemyśle lekkim.

Ponieważ skuteczna regulacja wydajności jest potrzebna użytkownikom końcowym bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w celu maksymalnego obniżenia kosztów eksploatacji, przeprowadzone prace konstrukcyjne pozwoliły na optymalizację efektywności tych nowych modeli. Ponadto nowa sterowana cyfrowo seria „Summit” K5E zapewnia cichą pracę przy zastosowaniach w środowisku wykluczającym hałas i zapewnia możliwość wtryskiwania zarówno cieczy, jak i pary w niskotemperaturowym modelu ZFD41K5E.

Modele uzyskały homologacje i zostały dopuszczone do użytku z typowymi czynnikami chłodniczymi R404A, R407A/F i R134a oraz ich odpowiednikami o niskim GWP, takimi jak R448A i R449A. Wszystkie sprężarki z typoszeregu ZBD i ZFD mają tę samą podstawę, dzięki czemu ich integracja z różnymi systemami chłodniczymi jest prostsza dla producentów sprzętu przy zastosowaniu w szafach wyposażonych obecnie w modele z typoszeregu o stałej prędkości „Summit” K5.

Dane dotyczące wydajności poszczególnych nowych modeli ZBD76K5E, ZBD114K5E i ZFD41K5E przy zastosowaniu wszystkich czynników chłodniczych są dostępne w oprogramowaniu do doboru produktów Emerson’s Selection Software.

Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com.
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu.
 
 
 
 
Share