Emerson Climate Technologies kwalifikuje sprężarki do stosowania z czynnikamiR448A, R449A, R450A oraz R513A
 
Emerson Climate Technologies kwalifikuje sprężarki do stosowania z czynnikamiR448A, R449A, R450A oraz R513A

AACHEN, NIEMCY, 13 lipca 2015 r. – Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), po udanym zakończeniu badań dotyczących kompatybilności materiałów, weryfikacji zakresów zastosowań i intensywnych testach wytrzymałościowo-eksploatacyjnych, zatwierdziła typoszeregi sprężarek spiralnych i półhermetycznych do stosowania z czynnikami R448A, R449A, R450A i R513A.

Nowe czynniki chłodnicze mają niższy współczynnik potencjału globalnego ocieplenia (GWP) i mogą zastępować czynniki, takie jak R404A, R507A, R407A/F oraz R134a, które są obecnie powszechnie wykorzystywane w urządzeniach chłodniczych. W przyszłości czynniki R404A/R507A zostaną stopniowo wycofane z rynku w wyniku zakazu stosowania gazów HFC o GWP równym 2500 lub wyższym w nowych stacjonarnych urządzeniach chłodniczych (poza urządzeniami przeznaczonymi do chłodzenia produktów do temperatury poniżej -50°C) oraz serwisowania takich systemów z wykorzystaniem czynników pierwotnych od stycznia 2020 r.. W 2022 r. zostanie dodatkowo wprowadzony zakaz stosowania gazów HFC o GWP równym 150 lub wyższym w wielosprężarkowych scentralizowanych układach chłodniczych do zastosowań komercyjnych o nominalnej wydajności powyżej 40 kW, z wyjątkiem obiegów chłodniczych piwerszego stopnia w systemach kaskadowych, gdzie będzie można stosować fluorowane gazy cieplarniane o GWP niższym niż 1500.

„Ważne, aby nasi klienci otrzymywali przetestowane, sprawdzone i stabilne alternatywy dla obecnie stosowanych czynników, które mają zostać wycofane” powiedział dr Frank Rinne, dyrektor działu technicznego ds. zastosowań w Emerson Climate Technologies Europe. „Aby pomóc naszym klientom zminimalizować ograniczenia związane z zasobami i koszty powiązane ze skalą wielkości zmian, dołożyliśmy starań, aby zakwalifikować produkty i urządzenia, które nie tylko będą spełniać wymagania obecnie rozważanych zakazów, ale także tych w dającej się przewidzieć przyszłości.”

W ramach pomocy klientom w tej zmianie Emerson Climate Technologies opublikuje na swojej witrynie internetowej zalecenia dotyczące modernizacji i wymiany czynnika chłodniczego oraz zaktualizowane wskazania techniczne. Dane dotyczące wydajności i zakresów charakterystyk pracy z nowymi czynnikami chłodniczymi Honeywell i DuPont większości sprężarek półhermetycznych Copeland™ i spiralnych Copeland Scroll™ są już dostępne poprzez „Select 7.11”, nową wersję oprogramowania Emerson Climate Technologies, wydanej w czerwcu 2015 r. Opublikowane dane dotyczyły większości sprężarek półhermetycznych Copeland i spiralnych Copeland Scroll. Jakkolwiek firma Emerson jest zawsze gotowa do spełnienia wszelkich szczególnych potrzeb klientów. Szczegółowa lista zatwierdzonych sprężarek jest dostępna w nowym programie Select 7.11, dostępnym w witrynie www.emersonclimate.eu .

Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.

Na temat Emerson

Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2014 wyniosła 24,5 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.emerson.com

Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu​​​​​​​​​

Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share