Emerson Climate Technologies wprowadza wyjątkowy system monitoringu ZX Cloud do agregatów skraplających
 
Emerson Climate Technologies wprowadza wyjątkowy system monitoringu ZX Cloud do agregatów skraplających
 
AACHEN (NIEMCY), 5 lutego 2016 r. –– Emerson Climate Technologies, spółka należąca do grupy Emerson (NYSE: EMR), wprowadza na rynek system monitoringu ZX Cloud do kontroli agregatów skraplających Copeland EazyCool™ ZX.
 
ZX Cloud to wyjątkowy system monitoringu firmy Emerson Climate Technologies, który udostępnia informacje na temat stanu działania urządzeń w czasie rzeczywistym. Pomaga on operatorom i usługodawcom zabezpieczyć systemy chłodnicze. W oparciu o informacje przechowywane na serwerze „w chmurze”, oprogramowanie ZX Cloud tworzy wizualizacje stanu roboczego. Pomaga ono zrozumieć i zanalizować właściwości systemu, takie jak częstotliwość cykli, przestoje, trendy i zmiany w zależności od takich czynników jak pora dnia, pora roku oraz obciążenie systemu. Rozwiązanie ZX Cloud zapewnia stały dostęp do informacji o systemie z dowolnego miejsca, co pozwala ograniczyć liczbę wizyt na miejscu.
 
W zastosowaniach związanych z detaliczną sprzedażą żywności, system chłodniczy jest zwykle największym konsumentem energii, ze względu na całodobowe działanie przez siedem dni w tygodniu. Podczas poszukiwań optymalizacji jednym z najbardziej efektywnych sposobów jest kontrola efektywności systemu chłodniczego. Zrozumienie wzorca zużycia energii przez system chłodniczy to kluczowy krok do ustalenia możliwości oszczędności energii.
 
Kontrola w czasie rzeczywistym pomaga przewidzieć kłopotliwe awarie. Zapewnia krótki czas reakcji i rozwiązywanie problemów na długo, zanim temperatura systemu przekroczy poziom krytyczny. Pomaga to zabezpieczyć chłodzone towary i uniknąć ich popsucia. Operator nie musi spędzać czasu na kontroli stanu systemu. Wygodny, konfigurowalny system ostrzegawczy automatycznie prześle wiadomość e-mail do operatora, jeśli stan systemu jest krytyczny.
 
Zgodnie z europejskim roporządzeniem F-gazowym, dotyczącym fluorowanych gazów cieplarnianych, operatorzy systemów chłodniczych są zobligowani do ewidencjonowania regularnych przeglądów szczelności i konserwacji oraz dokumentowania zmian w napełnieniu instalacji . Platforma internetowa My ZX Cloud udostępnia cyfrowy rejestr, który pomaga operatorom spełnić wymagania nowych przepisów dotyczących gazów fluorowanych EC 517/2014.
 
Odpowiednie podzespoły oraz sprzęt do monitoringu są już zamontowane i okablowane wewnątrz agregatu skraplającego. Umożliwia to szybkie uruchomienie w miejscu instalacji.
 
Nowa generacja agregatów skraplających Copeland EazyCool™ ZX z ZX Cloud
Nowa generacja agregatów skraplających Copeland EazyCool™ ZX z ZX Cloud
 
 
Pobierz wersje PDF​ tego artykulu.
Pobierz zdjecie​ powiazane z niniejsza informacja prasowa.
 
Na temat Emerson
Koncern Emerson (NYSE: EMR), mieszczący się w St. Louis w amerykańskim stanie Missouri, to światowy lider w dziedzinie łączenia rozwiązań technicznych i inżynieryjnych w nowatorskie rozwiązania dla klientów z takich branż jak przemysł, handel i produkty konsumenckie. W skład firmy wchodzi pięć segmentów biznesowych: Process Management (zarządzanie procesami), Industrial Automation (automatyka przemysłowa), Network Power (sieci energetyczne), Climate Technologies (systemy klimatyzacyjne) oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i domowe). Sprzedaż w roku obrachunkowym 2015 wyniosła 22,3 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Emerson.com
 
Na temat Emerson Climate Technologies
Emerson Climate Technologies, będącą jednostką businessową Emerson, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa dla zastosowań domowych, przemysłowych i handlowych. Grupa łączy najlepszą w klasie technologię ze sprawdzoną inżynierią, oraz usługami projektowymi, dystrybucyjnymi, szkoleniowymi i monitoringu aby dostarczać oczekiwanych zintegrowanych rozwiązań kontroli klimatu klientom na całym świecie. Innowacyjne rozwiązania Emerson Climate Technologies, obejmujące takie wiodące w branży marki jak Copeland Scroll™, Dixell™ i Alco Controls™, zapewniają komfort cieplny, zabezpieczają żywność i chronią środowisko. Więcej informacji na stronie www.emersonclimate.eu

Contact:
Petra Schreiber
Communication Director
press.ecteu@emerson.com
Emerson Climate Technologies GmbH,
Pascalstr. 65, 52076 Aachen, Germany
T: +49 (0) 2408 929 0
F: +49 (0) 2408 929 570
 
 
 
 
Share